Rishkate Rishkate
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

Kara can buy an 8-
pound box of laundry
detergent for $7.40 or
a 4-pound box of the
same laundry
detergent for $5.38.
Which is the better
7.10
buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Helpppppppppppp••••••••••••••
What step would you perform first to solve the following equation? Explain your reasoning. 1/4(12 – 8x) = 2/3(6x)
why did the salem which trials have such a long lasting effect on New England?
Use the translations shown on graphs A-C
essay on the topic "Student's life​
What was different about how Ghana’s rulers controlled salt and gold? I’ll give points and answer pls
great Zimbabwe has remains of pottery from China suggests that people there once did what?
Latoya's pay stub is shown. What is the total of her deductions? Round to the nearest cent. Latoya James Gross Pay (Wages) Medicare Social Security (6.2%) Feder
what makes your food nourshing ?​
A laptop has a listed price of $885.98 before tax. If the sales tax rate is 7.5%, find the total cost of the laptop with sales tax included. Round your answer t