ryahcullenutu ryahcullenutu
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

5. Marissa can buy 3 oranges for $1.35, 4 oranges for $1.80, or 5 oranges
for $2.25. Marissa can by 10 oranges for a price that fits this pattern
or a bag of 10 oranges for $4.25. Which way costs less for
10 oranges? Explain.
422 Need more practice? Download Extra Practice at connectED.mcgraw-hil what is step by step explanation?

Respuesta :

Otras preguntas

Write 5 sentences in Spanish using the present subjunctive mood. Choose a verb in each line to assist you as you create your sentences. Your sentence must match
Help! Please the due date is soon
All persons born or naturalized in the United States … are citizens of the United States and of the state wherein they reside. No state shall make or enforce an
what is the proper order to doff ppe
Laura is on the swim team. Each day she swims 800 m. How many kilometers does she swim each day? Be sure to include the correct unit in your answer.​
1) If the probability of it snowing tomorrow is 75%, what is the probability that it will not snow tomorrow?
if f(x)=3x-1, find f(f(x) and f(f(f(x)))
Please help me with the following
I would’ve never thought or I never would’ve thought? What’s the difference?
Describe two steps to find if photos can be legally used