eanderson45
eanderson45 eanderson45
  • 06-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ling spent $23.96 on cooking fuel for an upcoming camping trip. If she bought 4 cans of fuel, how much did she pay for each can?

Respuesta :

teebrister
teebrister teebrister
  • 06-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

$23.96 divided by 4 is $5.99

Answer Link
JustHere19
JustHere19 JustHere19
  • 16-10-2020

Answer:

The answer is $5.99

Step-by-step explanation:

I just did the quiz.

Answer Link

Otras preguntas

The practice of summoning a higher power to help treat disease is called
Centennial park is evaluating the capacity of the park and have determined that 15 people can comfortably stand in a section that is 5ft by 8ft , the park has d
marilyn has a biweekly gross pay of $810 and claims 3 federal withholding allowances. Marilyn has all of the following deductions from her gross pay: federal ta
any two dimensions of development
I am the fear of being in places or situations where escape may be difficult or impossible.
Which concept was left behind by much of Europe after the Hundred Years’ War? feudalism parliamentary government monarchy divine right of king
Can you please help with this question? (for 30 points)
how many neutrons does the most common isotope of hydrogen have?
A crane is rented at $1000 per day plus a charge per hour of use. The crane was used for 7 hours on a day, and the total charge was $3450. Which equation can
Name the Egyptian sculpture above. Describe the symbolism of its different parts.