christ0acyang
christ0acyang
06-10-2016
Mathematics
contestada
$160 divided 5g unit rate
Respuesta :
tissuebox
tissuebox
06-10-2016
The answer is 32$ per gram. You just divide 160 by 5 to get the answer.
Hope that helps!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Please help!! Right triangles
What is the standard form of 800,000,000,000 + 20,000,000,000 + 3,000,000,000 + 50,000,000 + 4,000,000 + 600,000 + 50,000 + 8,000 + 700 + 80 + 6
Why were the first shots at lexington,Massachusetts called “the shots heard around the world”?
help please .................must show work
Please help with this question?? Fungi, such as mushrooms, obtain their glucose by decomposing organisms in their surroundings and ingesting nutrients. Explain
According to Tolstoy, what is terrible about a simple and ordinary life in the novel The Death of Ivan Ilyich?
How did the ideas of John Maynard Keynes differ from his predecessor, Adam Smith? a. Smith believed that government control over market forces would allow for g
a plants root system is which level or organization? A. Cell B. Organ C. Organ System D. Tissue
What is the difference between the photic zone and the aphotic zone in an aquatic biome? A. The aphotic zone receives sunlight, but the photic zone does not.
Why does the population of rabbits change every 5. Month