Respuesta :
Answer:
14 cans of soup
Step-by-step explanation:
Take the unit price of $1.79 and divide it by the amount Jack spent on the soup.
$25.06 / $1.79 = 14
Answer:
14 cans of soup
Step-by-step explanation:
Take the unit price of $1.79 and divide it by the amount Jack spent on the soup.
$25.06 / $1.79 = 14