zackmcnelly659
zackmcnelly659 zackmcnelly659
  • 08-04-2021
  • Business
contestada

A sale should always satisfy both a customer’s wants and his or her needs.

True
False

Respuesta :

lucci1308
lucci1308 lucci1308
  • 08-04-2021

Answer:

True

Explanation:

Answer Link
alexandra091706
alexandra091706 alexandra091706
  • 08-04-2021

Answer:

true

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need to turn this in today, please help mee!!!!!
Consider the balanced equation: 4Al +3O2 —> 2Al2O3 If 248.79 grams of Al are reacted, how many grams of O2 will also be reacted?
this is algebra please help​
ACTIVITY 8: Me and My StoryConsidering the pandemic the world is experiencing today, write astory about your personal experience/reaction relating to the presen
The following data pertain to Ronaldo Enterprises: Variable manufacturing cost $70 Variable selling and administrative cost
A bottle of soap costs $3.45 for 64ounces. What is the cost per ounce?
Match each definition to the appropriate term. a. The condition that a reaction takes place without outside help _________ b. Difference of the enthalpy (of a
how are macromolecules used in the body? (2-3 sentences)
A flute plays a note with a frequency of 266Hz. What is the speed of sound if the wavelength is 1.3m?
Someone please help me