OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

A plot of land is listed for sale with the following measurements:1300 ft ×982 ft. What was the % of error of the area of the plot?A. 1.47%B. 14.73%C. 1.15%D. 1
(will give brainliest) find the value of x
Read this passage and answer the question : What is it really like to be spastic? What's it like to be young and bursting with physical and mental energy ---- b
Firm M has a margin of 7%, turnover of 2.0, sales of $910,000, and average stockholders' equity of $490,000. Required: Calculate Firm M’s average total assets,
Which statements are true about "evidence"? select all that apply observations which answer questions proof that an idea is true information for or against an i
If a square has an area of x, then, in terms of x, what is the circumference of the largest circle that can be inscribed in the square? Answer: pi square root x
PLEASE HELP ME I'LL MAKE YOU BRAINLIEST!!!!!!!!!! Lichens can best be described by which of the following? a) autotrophic organisms and fungi in a mutualistic r
Make Q the subject of the formula A = Q2 - 2a.
If you vertically compress the linear perent function, F(x) = x, by multiplying by 1\2what is the equation of the new function?​
Solve for x. 23x +2=15x+48x+6